M1 ADANA – Alışveriş Merkezlerinde Yeni Nesil

M1 Adana Alışveriş Merkezi; sıra dışı konsepti, çarpıcı mimarisi, açık alan terasları ve mağaza karmasıyla bölgeye yeni standartlar getirdi.

2000 yılındaki açılışından bu yana Adana'nın en iyi alışveriş merkezi olma özelliğini koruyan M1 Adana Alışveriş Merkezi, 2009 yılında gerçekleştirdiği ilk büyüme ve sonrasında, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduran bir alışveriş merkezi olarak bölgenin çekim merkezi haline geldi. Modern yaşama uygun olarak tasarlanan büyüme ve yenilenme projesi kapsamında, yeni alanları 2017 yılının ilk yarısında hizmete giren M1 Adana Alışveriş Merkezi, 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 200 adet mağaza ile ulusal ve uluslararası yıldız markalara ev sahipliği yapıyor. Gelişen şehre daha geniş çerçevede hizmet verme amacına yönelik bir dönüşüm hedefi ile çıkılan yolda, M1 Adana lider konumdaki yaşam merkezi olmaya devam ediyor.

M1 Adana’nın mimarisini gerçekleştiren L35, ünlü mimar Jos Galán’ın kurduğu Avrupa’nın en iyi mimarlık ofislerinden biri olarak dikkat çekiyor. M1 Adana’nın mimari açıdan en çarpıcı özelliklerinin başında, tek katta yer alan bir alışveriş ve yaşam şehri niteliğinde kurgulanması geliyor. Akdeniz mimarisinin yerel değerlerini göz önüne alan modern yaklaşımlarla şekillendirilmiş alışveriş kompleksi, şehrin yaşam alanı olarak tasarlandı.

Gelecekte her şey ‘mevcudun dönüşmesi’ kavramının etrafında gerçekleşecek. Zamanı yakalayabilmek için bütün alışveriş merkezleri, ziyaretçilerin değişen ihtiyaçlarına, dünyada gelişen yeni eğilimlere, deneyimlere, teknolojik ve dijital yenilikler çerçevesinde yaşanan değişimlere göre hem konseptlerini hem mağaza karmalarını dönüştürecekler. Bu dönüşümün başlatılması, başarının sürdürülebilir olmasını sağlar. Biz de bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefi ile hareket ediyoruz. Dolayısı ile gelişen şehre, daha geniş çerçevede hizmet verecek bir dönüşüm hedefi ile M1 Adana’nın büyüme ve yenilenme projesini geliştirdik.

Gündüz Bayer, Asya Bölgesi / Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı (CEO)

# M1 Adana Alışveriş Merkezi European Property Awards 2018-2019 'Retail Development' kategorisinde ödüle layık görüldü.


# # M1 ADANA Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin En Prestijli Gayrimenkul Ödülü olan Sign of the City Awards 2019’da 'En İyi AVM' ödülünü aldı.

M1 Adana Alışveriş Merkezi-perakende mağazacılık mimarisinde yeni bir soluk

M1 Adana Alışveriş Merkezi; perakende mağazacılık mimarisine yeni bir soluk getirerek yeni bir mimari konsepte öncülük ediyor. Ziyaretçilerinin açık alanda rahat ve keyifli vakit geçirebilecekleri su ve çocuk oyun alanları, dış mekan teraslı kafe ve restoranlar, modern moda sokağı ile oluşturulan yeni yapı sayesinde M1 Adana, ziyaretçilerine hem kapalı hem de açık alışveriş merkezi konseptini bir arada sunuyor.

Yeşilin hakim olduğu toplam 20 bin açık alanlarında keyifle taze nefes alınan, kapalı alanlarında ise gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan M1 Adana Alışveriş Merkezi, gelecek nesil alışveriş merkezleri arasında yerini aldı.

Künye

 • Mülk Sahibi: METRO PROPERTIES / Fiba Commercial Properties
 • AVM Yönetimi: MP Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri A.Ş.
 • Açılış Tarihi: 02.11.2000
 • Arsa Büyüklüğü: 258.478 m2
 • Toplam İnşaat Alanı: 120.770 m2
 • Kiralanabilir Alan: 86.986 m2
 • Mağaza Adedi: 240
 • Otopark Sayısı: 2.671

Kiracı Karması

 • Hipermarket: CarrefourSA
 • DIY: Koçtaş
 • Elektro Market: Mediamarkt, Teknosa, Vatan
 • Sinema: Paribucineverse
 • Departman Mağazası: YKM, H&M
 • Ana Kiracılar: IKEA, MediaMarkt, Paribucineverse, DeFacto, FLO, Mudo, Marks & Spencer, GAP, Paşabahçe, Ayakkabı Dünyası, Koton, Mango, Taç, Barrels&Oil, Vişne, Sport in Street